طلاق توافقي

درباره وبلاگ
موضوعات

طلاق توافقي

طلاق توافقی در ایران چگونه است؟

طلاق توافقی در ایران چگونه است؟

 

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که به نسبت دیگر طلاق ها دارای زمان بسیار کوتاه تری است و از اختلافات و درگیری های معمول انواع دیگر طلاق در طلاق توافقی معمولا خبری نیست.


به دلیل اهمیت بسیار زیادی که طلاق توافقی دارد، تصمیم گرفتیم در این متن شما را نحوه و چگونگی و مراحل طلاق توافقی بصورت کامل آشنا نماییم تا بتوانید با اطلاعات کاملی که در این متن نسبت به طلاق به شما ارائه می دهیم بهترین و قانونی ترین عملکرد ممکن را داشته باشید.


یکی از موارد مهمی که در این مقاله مشاهده می فرمایید، شرایط طلاق توافقی طبق قانون جدیدی است که از سال نود و هفت به مرحله اجرا در آمد و در واقع باعث آن گردید که مدت زمان طلاق توافقی بسیار طولانی تر از قبل شود و شاهد این مدعا همین مساله است که هنگامی که شما در متور جستجوگر گوگل کلمه طلاق توافقی را سرچ و جستجو می نمایید، مشاهده می کنید که تقریباً تمامی سایت هایی که در زمینه طلاق توافقی اقدام به انتشار محتوا و مقاله نموده اند، همگی در این زمینه به بحث و گفتگو پرداخته اند.


شرایط جدید طلاق توافقی از آذر سال ۹۷


از تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱، شرایط درخواست طلاق توافقی در استان تهران تغییر کرده است و نکاتی که در این نوشته مشاهده می‌فرمایید با توجه به این تغییر مهم ذکر گردیده است.


مطالبی که در این مقاله در مورد طلاق توافقی و اطلاعات مورد نیاز آن مطالعه می‌فرمائید توسط وکیل پایه یک دادگستری با تجربه و مجرب که سالهاست در انواع دعاوی خانوادگی و علی الخصوص انواع طلاق به امر وکالت پرداخته و پرونده‌های موفق متعددی را در رزومه کاری خود دارد و دارای تجارب ارزشمندی است، نوشته شده است.


از همین رو می‌توانید از صحت اطلاعات و مطالب ارائه شده و همچنین به روز بودن و عملی بودن آن مطمئن باشید.


شرایط جدید طلاق توافقی از ابتدای آذر ماه سال ۹۷ در تهران

 

تا قبل از آذرماه سال نود و هفت، زوجین یا وکلای ایشان برای ثبت دادخواست طلاق توافقی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و دادخواست خود را ثبت می‌نمودند.


از تاریخ مذکور با توجه به بخشنامه شماره ۹۰۰۰/۱۳۱۰۴/۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ خطاب به مدیران دفاتر خدمات الکرونیک قضایی استان تهران، دفاتر مذکور مجاز به ثبت دادخواست طلاق توافقی بدون ارائه گواهی مراکز غربالگری و یا مشاوره خانواده که اصطلاحاً به آن «گواهی عدم انصراف از طلاق» گفته می‌شود، نیستند.


بنابراین شرایط طلاق توافقی در استان تهران و اکثر استان‌های ایران تغییر کرده و از ابتدای آذر ماه ۹۷، متقاضیان گرامی در تمامی شهرهای ایران باید ابتدا به سامانه نوبت دهی طلاق نمایند.


سپس باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند و در وقت تعیین شده به مراکز غربالگری یا مراکز مشاوره خانواده مراجعه نمایند.


پس از انجام مشاوره‌های لازم، باید گواهی عدم انصراف از طلاق را از مرکز مربوطه دریافت کنند.


این گواهی در هنگام ثبت دادخواست، به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل داده می‌شود.


دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست را ثبت و به دادگاه خانواده صالح ارجاع می‌نمایند.

 

نکات لازم در خصوص طلاق توافقی

 

نکته: شرایط جدید فوق الذکر فعلاً فقط در مورد طلاق توافقی است.


در مورد طلاق‌های یک طرفه (طلاق به درخواست مرد و طلاق به درخواست زن)، شیوه کار همچنان طبق روال گذشته انجام می‌گیرد.


چنانچه هرگونه تغییری ایجاد گردد، با بروز رسانی این نوشته به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.


نکته: چنانچه بنا به هر دلیلی تصمیم به طلاق توافقی به صورت غیرحضوری دارید و همچنین اگر تمایلی به حضور در جلسات مشاوره و حضور در دادگاه را ندارید.


به اطلاعتان می‌رسانیم که تمامی مراحل بصورت کامل از جلسات مشاوره تا اخذ سند طلاق توسط وکیل طلاق توافقی و بصورت صفر تا صد و بدون نیاز به حضور زوجین انجام می‌پذیرد.


بنابراین چنانچه برای انجام خدمات انواع طلاق از جمله نیاز به وکیلی دارید که به تمامی پروسه کار آشنایی کامل داشته باشد و تمایل به حضور در جلسات را ندارید حتما به منبع مقاله مراجعه کنید.

 

منبع: طلاق توافقی چگونه است؟

 

 

X